Próby i barwy złota

  • 2017-11-22

Obrączki ślubne swoim kształtem okręgu stanowią symbol trwałości relacji łączącej małżonków. Wzruszającym obrazem są splecione dłonie par z kilkudziesięcioletnim stażem, na których lśnią pierścionki wymienione przed laty w czasie przysięgi małżeńskiej.

Aby móc cieszyć się blaskiem obrączek ślubnych przez całe życie, warto postawić na biżuterię wykonaną z najwyższą starannością, ale i z najlepszych surowców. Na szczęście dzisiejsze technologie dają możliwość kreowania niezliczonej liczby wzorów – trudno więc o sytuację, by młoda para nie mogła znaleźć dla siebie modelu nie tylko dobrego jakościowo, lecz także spójnego z jej gustem.

Bogactwo dostępnych modeli obrączek pozwala na sprostanie oczekiwaniom  nawet najbardziej wymagających estetów. Nie istnieje też już praktycznie problem z tym, aby dobrać biżuterię dla przyszłych małżonków, która okaże się spójna stylistycznie, a jednocześnie będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom – praktycznym i stylistycznym.

Próby złota i ich kolory

Obrączki ślubne wykonuje się z różnych materiałów. Nadal najpopularniejszym z nich jest złoto – klasyczne żółte, ale uznaniem wielbicieli pięknej biżuterii cieszą się także złoto białe i różowe oraz ich połączenia. Żółty kruszec w naszej kolekcji obrączek występuje w trzech próbach: 750, 585 i 333.

585 jest najpopularniejsza, jeśli chodzi o wyrób pierścionków. Wielu jubilerów uważa, że jest to optymalna mieszanka złota i innych metali, ponieważ obrączki z niej wykonane są odpowiednio trwałe. Ceny takich modeli należą do niemałych.

750 to wysoka próba złota, co oznacza, że zawartość kruszcu w materiale jest na najwyższym poziomie. Często idzie za tym spora cena biżuterii. Takie obrączki mają intensywnie żółtą barwę i są równie trwałe, jak te ze złota próby 585.

Mieszankę składającą się na próbę złota 333 charakteryzuje przewaga innych metali niż złoto. Obrączki z niej wykonane są twardsze niż te w próbie 585.

Termin białe złoto określa z kolei kruszec, który w praktyce jest żółty. Wzbogacono go domieszkami metali (niklu, palladu, srebra). W efekcie tego zabiegu żółte złoto nie tylko zmienia barwę, lecz także uzyskuje nieco inne właściwości, na przykład większą twardość.

Ciekawą propozycją dla par, które cenią klasykę z nutą ekstrawagancji, są wspomniane połączenia, które pięknie podkreślają zarówno indywidualność małżonków, jak i ich zbieżność w gustach. Kompozycje z białego i żółtego złota, a także te wykorzystujące urok różowego kruszcu, dają duże możliwości stylizacji w ubiorze i połączeń z inną biżuterią noszoną na co dzień. Jeśli więc kobieta zamiennie zakłada kosztowności złote i srebrne, wówczas obrączka z białego i żółtego złota może być świetnym rozwiązaniem.

Trwałość i detale

Jako materiał bazowy w obrączkach z naszej kolekcji stosowane jest złoto najwyższej próby 999,9. Z myślą o zapewnieniu biżuterii najwyższej wytrzymałości w procesie produkcji stosowane są unikalne dodatki stopowe. Tak zwana bezszwowość, czyli brak łączeń, które mogłyby mieć wpływ na trwałość obrączek, ich wygląd lub komfort użytkowania, to znak rozpoznawczy pierścionków.

Wart uwagi jest fakt, że powyższa  cecha dotyczy także modeli, w których nałożony został wzór. Proces ten odbywa się przy użyciu narzędzi diamentowych, co daje możliwość osiągnięcia idealnie gładkiej powierzchni. Bardzo wysoka odporność na zarysowania i minimalizacja ryzyka uszkodzeń przy codziennym noszeniu obrączek możliwe są dzięki poddaniu ich utwardzaniu.

próby złota 

 

 

Patronujemy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl